VfB Stuttgart vs Bayern Munich, wynik meczu 3-1

W hali MHPArena odbył się emocjonujący mecz między drużynami VfB Stuttgart i Bayern Munich, który zakończył się wynikiem 3-1. Spotkanie, które miało miejsce w ramach 32. kolejki Bundesligi, przyniosło wiele niespodzianek i niezapomnianych chwil dla kibiców. Po pierwszej połowie wynik był remisowy 1-1, lecz druga część spotkania przyniosła wiele emocji i decydujące bramki. Data meczu to 4 maja 2024, a pierwszy gwizdek rozbrzmiał o godzinie 13:30.

Relacja z przebiegu meczu

Spotkanie pomiędzy drużynami VfB Stuttgart a Bayernem Monachium, które odbyło się w MHPArena, było jednym z najbardziej emocjonujących meczów tej kolejki Bundesligi. Sędzią głównym tego starcia był Tobias Welz z Niemiec. Ostateczny wynik to 3-1 dla gospodarzy, którzy zaskoczyli faworyzowanego rywala.

Sprawozdanie z meczu

Od pierwszych minut zawodnicy obu zespołów starali się narzucić swoje warunki. Po kilku groźnych akcjach to gospodarze wyszli na prowadzenie w 29. minucie za sprawą L. Stergiou, który wykorzystał podanie D. Undava. Bayern szybko odpowiedział, a w 37. minucie H. Kane doprowadził do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1, obie drużyny miały swoje okazje, ale bramkarze byli pewni.

Drugie 45 minut to prawdziwa burza emocji. W 83. minucie Jeong Woo-Yeong wpakował piłkę do siatki po asyście S. Katompy Mvumpy, dając prowadzenie Stuttgartowi. Gospodarze nie zwalniali tempa, a w doliczonym czasie gry to właśnie S. Katompa Mvumpa zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, strzelając gola na 3-1 po asyście S. Guirassy'ego.

Spotkanie obfitowało w kartki. Waldemar Anton z VfB Stuttgart w 24. minucie oraz Eric Dier z Bayernu Monachium w 20. minucie zobaczyli żółte kartki. Aleksandar Pavlović dołączył do nich w 78. minucie. Czerwonych kartek nie było, ale intensywność gry była ogromna.

VfB Stuttgart po zwycięstwie ma teraz przed sobą trudne spotkania z FC Augsburg, Borussia Monchengladbach oraz Real Madryt. Bayern Monachium z kolei zmierzy się z VfL Wolfsburg, 1899 Hoffenheim, a także kolejnym rywalem. To będzie kolejka pełna niespodzianek i emocji, na którą fani piłki nożnej z pewnością czekają z niecierpliwością.